Prezenty
Hoł hoł hoł. Mamy święta. Czy tego chcemy, czy nie. Są ludzie, który nie lubią świąt. To jest bardzo dziwne, jak można nie lubić świąt? Pomińmy kwestię wiary – ona nie jest potrzebna do fajnego przeżycia świąt. Wystarczy fakt, że spędzamy czas z rodziną. Ale każdy wie jak to jest. Święta to też prezenty. A może aż?

Co jest lepsze – otrzymywanie czy dawanie? Dawanie. Jeszcze do niedawna uważałem, że lepsze jest jednak branie. Bo przecież to potem u mnie zostaje, ja zyskuje. No tak, zyskuje. A jak decyduje się na dawanie, to przecież trzeba zazwyczaj wydać pieniądze. Czyli teoretycznie jestem stratny. Nic bardziej mylnego. O tym, że wręczanie upominków daje dużo więcej radości, przekonałem się na mikołajki. Kupiłem mojej dziewczynie książkę „Zniszcz ten dziennik”. Zuzia to dziewczyna bardzo kreatywna, więc pomyślałem, że to będzie prezent idealny dla niej. Trafiłem w dziesiątkę. Zuzanna w ogóle nie podejrzewała, że cokolwiek dostanie w tym dniu, bo sam wspominałem, że niestety nic nie przygotowałem. Gdy była u mnie, to tak chciało jej się spać, że zasnęła. Pomyślałem wtedy, że to idealny czas na niespodziankę! Gdy moja ukochana się obudziła, koło łóżka już czekała dla niej paczka od „Mikołaja”. Jej reakcja była bezcenna. Bardzo się wzruszyła. Ten moment był piękny! Oddałbym wszystkie swoje pieniądze, aby częściej widzieć taką szczęśliwą i uśmiechniętą Zuzię.

Dawaj prezenty. Nie masz pieniędzy? To nic, rękodzieło często jest nawet lepsze niż kupowany prezent. Świadczy o Twoim zaangażowaniu. No, albo o tym, że nie stać Cię na coś lepszego. Nie no, żartuję. Starajcie się czerpać radość z dawania. Spróbujcie.

A Ty wolisz dawać czy dostawać prezenty? 

This entry was posted on piątek, 19 grudnia 2014. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response.

30 Responses to “Prezenty”

 1. Zdecydowanie wole dawać prezenty, aczkolwiek niezbytnio lubię święta, gdyż przeważnie jestem w tym czasie sama( czytaj bez rodziny) ale sama magia świąt jest super. Pozdrawiam i życzę powodzenia w blogowaniu. Zapraszam również na swój blog http://sprawnetestowanie.zatokakobiet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. http://samotnoscodpowiadamprawda.blogspot.com/2014/12/1.html
  świetny blog !

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądrze piszesz. Ja zdecydowanie wolę dawać prezenty. Miło widzieć uśmiechnięte buźki od ucha do ucha. :) Pozdrawiam Cię ciepło i życzę wesołych Świąt. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dokładnie takie samo podejście! Widok uśmiechniętych buziek jest najcenniejszy! :) Również życzę wesołych świąt, pozdrawiam! :)

   Usuń
 4. Ja osobiście wolę rozdawać upominki, cieszy mnie widok szczęśliwych ludzi a jeszcze bardziej ludzi, których ja uszczęśliwiam. Jak co roku robię paczkę i przekazuje ja biednym dzieciom sprawia mi to naprawdę niezłą zabawę! Muszę przyznać, ze bardzo dobrze piszesz zacznę częściej wpadać na twojego bloga. Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku!
  http://angelika-memories.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To super, że pomagasz biednym dzieciom! Bardzo imponują mi osoby, które pomagają innym! To piękny gest, pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

   Usuń
 5. Nie zgadzam się z tobą i uważam, że wiara jest niezbędna do fajnego przeżycia świąt, bo po co one by były bez wiary ??
  Ja zdecydowanie wolę dostawać prezenty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że ludzie wierzący lepiej, głębiej przeżywają święta. Ale osoby oddalone od Kościoła również są w stanie prawdziwie przeżyć ten czas, traktując święta jako chociażby tradycję.

   Usuń
 6. Lubię dawać prezenty jak i je dostawać :)

  dodaję do kręgów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zależy komu dawać
  http://ilejesteswart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczerze to w ja lubię jedno i drugie tak samo, przecież jak dostajesz prezent od kogoś robi mi się miło w sercu i takie samo uczucie towarzyszy przy dawaniu prezentów niezależnie komu :)
  Pozdrawiam,
  http://fashion-and-lifestyle99.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Zależy komu daję i od kogo dostaję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale chyba nie daj się prezentów, jeśli się nie chce, prawda? :)

   Usuń
 10. Wolę dawać. Nie lubie dostawać, bo nie lubie niespodzianek. Najczęściej mówię co chcę i wtedy wiem co dostanę i takie prezenty lubię :)
  www.kasieek-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja uwielbiam dawać prezenty :D
  Gdybym miała możliwość najchętniej dałabym coś każdemu :D

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Miłe jest dostawanie prezentów ale jeszcze lepszym uczuciem jest dawanie. Uwielbiam widzieć uśmiech na twarzach bliskich i radość w oczach nawet po dostaniu małego upominku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest podejście, jakie powinien mieć każdy. Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Ja wolę dawać prezenty :) Kiedy widzę tą uśmiechniętą buzię to serce się raduje.
  http://przyszopceuszatych.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. kurcze, mega blog zazdroszcze :D ja właśnie wróciłam po 6- miesięcznej przerwie! zapraszam - Patrycja
  _______________________________

  http://mustache-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiedy daje komuś prezent, zwykle nie wiem co powiedzieć, mam okropny stres, bo nie wiem, czy się ucieszy z otrzymanego podarunku. Jednak, gdy dostaje prezent, czuje straszne zobowiązanie do tej rzeczy. Prezent to dar, a darów się nie marnuje. Kazdy prezent, nawet najdrobniejszy traktuje bardzo poważnie. Zawsze jestem obwieszona biżuterią, którą dostałam, bo mam ogromny do niej sentyment. Tyle wspomnień i radości. Czasem, źle się czuje, gdy ktoś komu podarowałam prezent wyrzuca go w kat. Lubie, gdy ludzie cisza się, gdy coś dostana.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja lubię dostawać prezenty, ale zdecydowanie jest większa satysfakcja kiedy się kogoś czymś obdaruje. Ujrzeć ten niesamowity uśmiech na twarzy to sama przyjemność :)
  http://paulla69.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń