OsiemnastkaW nadchodzącym roku czeka mnie osiemnastka. Fajna sprawa w sumie. Papierosy, alkohol, wszystko. Ale czy na pewno? Myślę, że osoby, które czekają na ten dzień po to, aby legalnie kupować używki nie są wiele warte. Dorosłość, a dojrzałość to dwie odrębne rzeczy. A szkoda. Byłoby całkiem niegłupio, gdyby każda dorosła osoba była dojrzała. Tak. Świat byłby lepszy. Szczególnie przejawia się to w prowadzeniu samochodów. Ktoś ma osiemnaście, robi prawo jazdy i jeździ bardzo szybko, łamie przepisy, naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo. Taka osoba jest co prawda dorosła, ale za nic nie dojrzała.

Ja wcale nie czekam na możliwość zakupu fajek czy alkoholu. Tego typu udogodnienia są dla mnie bardzo drugorzędne. Na pierwszym planie znajduje się u mnie właśnie prawo jazdy. Muszę przyznać, że bardzo na to czekam. Od zawsze byłem dość zmotoryzowany. Na dzień dzisiejszy jestem posiadaczem skutera, mieszkam poza miastem, także taki sprzęt szczególnie mi się przydaje. Moja dziewczyna mieszka 20 km ode mnie, więc środek transportu jest potrzebny. Krótko mówiąc, prawko się przyda.

Na co jeszcze czekam? Czy na woln… co? Jaką wolność? Dlaczego tak często młodzi ludzie myślą, że po osiągnięciu pełnoletności coś znaczącego w ich życiu się zmieni? W niektórych, bardzo szczególnych przypadkach faktycznie może się zmienić. Na przykład, jeśli w domu są problemy i osoba taka tylko czeka na to, aby legalnie móc się wyprowadzić od rodziców, to wtedy takie prawo ma. Inną sprawą jest kwestia utrzymania się. Ale załóżmy, że ktoś taki jest blogerem. Oni nie narzekają na brak pieniędzy. He he he.


A Ty? Czekasz na osiemnastkę? Uważasz, że w znaczący sposób zmieni się Twoje życie, gdy będziesz pełnoletni? Pytanie kieruję też do dorosłych już tutaj osób. Czy wasze wyobrażenie o magicznej osiemnastce zmieniło się, gdy już ją osiągnęliście? 

This entry was posted on wtorek, 30 grudnia 2014. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response.

14 Responses to “Osiemnastka”

 1. Wiele osób uważa, że właśnie w wieku 18 lat stają się dorośli. Ale praktycznie to nic się nie zmienia, tylko jak jest zawarte w poście - mają prawo do większej ilości rzeczy.

  http://allexandrablog1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie praw nie ma tak dużo. Alkohol, papierosy, prawo jazdy, pójście do więzienia. To są główne takie prawa jakie dostajemy w dniu osiemnastki :)

   Usuń
 2. Przyjemnie się Cb czyta. Niby tematy dość oklepane a jednak piszesz coś nowego. Oczywiście czekam na kolejne posty.
  Pozdrawiam i zapraszam do sb jakbyś miał ochotę. ;)
  http://ingeniousmindofart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre podejście :P Prawko fajna sprawa :D od marca próbowałam się przełamać i zebrać w ogóle do zrobienia :P he he :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba mam podobne podejście do tej sprawy. Też jestem rocznik 97 i raczej nie czekam na osiemnastkę. W środku czuję się jak 5-letnie dziecko i niech tak pozostanie. A alkohol i papierosy? Moi rodzice wychowali mnie tak, że wszystko mam dostępne i chyba dzięki temu nie lubię alkoholu i jestem definitywną przeciwniczką papierosów. :)
  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku.
  http://szpiegowisko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie czuje się jak 5 letnie dziecko, wręcz przeciwnie. Uważam, że już jestem na tyle dojrzały, aby otrzymać wszystkie te "uprawnienia" związane z osiemnastką :)

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, ciekawy pomysł na spędzenie osiemnastki :) Dziękuję, mam nadzieję, że zdam za pierwszym razem!

   Usuń
 6. W tym roku też am swoją 18 :)
  czekam też właściwie tylko na prawo jazdy ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Hehe 97 wymiata! Też mam osiemnastkę (za tydzień) i nie sądzę, żeby moje życie jakoś diametralnie się w czymkolwiek zmieniło... no chyba, że będą mnie naciągać na alkochol. A Tobie gratuluję bardzo... dojrzałych przemyśleń he. Ave!

  OdpowiedzUsuń
 8. Alkohol - matko, zawsze ten sam błąd

  OdpowiedzUsuń
 9. w pierwszysm lub drugim poście pisalam o doroslosci
  www.innaperspektywadoroslosci.blogspot.com tyle ode mnie :)

  OdpowiedzUsuń